Ženšen - tisíciletý zázrak čínských císařů

O této zázračné bylině je dobré vědět co nejvíce, snad žádná jiná bylina jako ženšen neposkytla lidstvu tolik užitku!


Při výrobě Vitestinu používáme 100% čistý Ženšen pravý 6-letý vysokohorský ve formě plátků kořene. Ženšen má příznivý účinek na náš duševní stav, výkonnost, koncentraci, zvládání stresu, ale i na sexuální funkce a imunitní systém.

Jedná se o vysokohorský ženšen z pohoří Čchang-Paj.


Množství ženšenu

Výživové údaje na 100 ml a na celou denní dávku" 390 ml vztažené k referenční hodnotě příjmu u průměrné dospělé osoby: Denní dávka obsahuje: extrakt ženšen pravý 230 mg - tj. 10,4 % denní referenční hodnoty příjmu (2000 mg/den)Dle současné legislativy EU u bylinek a bylinných produktů nesmíme uvádět podrobnější informace, které by v nás mohly vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku bylin - byť se ony bylinky používají stovky let a pomohly miliónům lidí. Nesmíme již uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky bylin, pokud se nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný lék.

Ženšen pravý je vytrvalá bylina dorůstající výšky až 60 cm. Pro fytoterapeutické účely je sbírán kořen šestiletý, plně vyzrálý, který má v tomto stáří maximální sílu. Svoji červenou barvu získává tradičním zpracováním v horké páře. Tento náročný proces zpracování v horké páře mu propůjčuje charakteristickou červenou barvu a zlepšuje dostupnost aktivních látek pro lidský organismus.

Používá se zejména k udržení mentální a fyzické výkonnosti. Má pozitivní vliv na kognitivní funkce, udržení koncentrace. Známý je jako antioxidant, který osvěžuje tělo a přispívá k vytrvalosti, čilosti (ostražitosti) a vitalitě. Doporučuje se užívat při únavě a stresu. Stabilizuje hladinu cukru v krvi. Jsou mu přisuzovány pozitivní účinky na správnou funkci imunitního systému, přispívající k přirozené obranyschopnosti organismu. Podporuje sexuální zdraví a erekci.

Ženšen – Panax ginseng má významný povzbuzující účinek. Při odbourání únavy a zvýšení fyzické i mentální aktivity si tělo stále zachovává možnost bez potíží usnout (několik hodin po užití, samozřejmě neužíváme bezprostředně před spaním). Ženšen nemá vedlejší účinky a nevzniká u něj tolerance (není potřeba zvyšovat dávky pro dosažení stejného účinku). Je schopen tlumit emoce, zmírňovat únavu, slabost a normalizuje duševní stav.

Ano, čtete správě, v celé lahvičce 10,4% denní dávky ženšenu. Denní referenční hodnota příjmu, ze které se vychází, je přitom stanovena na maximálních 2000 mg, Ženšen vybírejte podle stáří kořene, čím starší kořen (čím déle rostl, tím více účinných látek se v něm nahromadilo), tím silnější účinky, podle svého věku a podle "opotřebovanosti těla" (mladší osoby, zejména pod 18 let, by užívat ženšen s rozmyslem, u osob nad 50 let je lepší starší ženšen. Denní průměrná dávka při potřebě vylepšit svou vitalitu a imunitu celkem by se měla pohybovat od 300 - 700 mg/den (průměrný člověk) do maximálně 1000 mg (zdevastovaný člověk) v kůře. Pokud tedy narazíte na zajímavý produkt ze ženšenu (kapsle či tobolky), pečlivě zkoumejte, kolik je v celkové dávce ženšene celkem. Vitestin obsahuje takové množství, aby bylo možné brát celoročně denně nízkou dávku, popřípadě další preparáty a zároveň tak vysokou dávku, abyste nevyhazovali peníze.

100% Ženšen (Panax ginseng) kořen

22 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
Nejlepší příspěvky
Nejnovější příspěvky
Archiv
Hledání podle štítků
Sledujte nás
  • Facebook Basic Square

(odebírejte nyní a neunikne Vám žádná akce)

Hledáte inspiraci?

přihlaste se k odběru novinek

a získáte e-knihu receptů zdarma!

 Po potvrzení registrace k newsletteru NATURA IMUNECO získáte e-knihu receptů zdarma.
NATURA IMUNECO, s.r.o. neposkytuje ani neprodává osobní údaje. Pro více informací navštivte naši Politiku ochrany osobních údajů.

DOPRAVA A DORUČENÍ
VAŠE VÝHODY
ZPŮSOB PLATBY
BEZPEČNÝ NÁKUP

Termín realizace objednávky je do 5 pracovních dnů, zpravidla 2 - 3 dny, od okamžiku zaúčtování platby. Náklady na dopravní službu za běžnou zásilku v rámci České republiky, kterou poskytuje zejména PPL s.r.o., jsou od 149 Kč, cena za dopravu zboží na dobírku je s příplatkem 51 Kč.

Po zavolání do vybrané prodejny ve vaší blízkosti Vám připraví zásilku k osobnímu převzetí bez poštovního poplatku. Rychlé a jednoduché vyzvednutí objednávky. Prodejen stále přibývá ... více

V e-shopu VITESTIN můžete pohodlně zaplatit platební kartou nebo platbou předem... více

NATURA IMUNECO

© 2017-2021 NATURA IMUNECO, s.r.o.

SERVIS

Zákaznická linka:  + 420 389 500 001    nebo  +420 777 455 588

NÁVODY

Pondělí - Pátek: 8:00 - 16:00

Spojte se s námi na sociálních sítích

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon

©Publikování nebo šíření obsahu serveru je bez písemného souhlasu vydavatele – NATURA IMUNECO, s.r.o. zakázáno. Není také povolena jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce jakéhokoli materiálu nebo části materiálu zveřejněného na serveru, a to včetně šíření prostřednictvím elektronické pošty, SMS zpráv a včetně zahrnutí těchto materiálů nebo jejich části do rámců či překopírování do vnitropodnikové či jiné privátní sítě a včetně uchovávání v jakýchkoli databázích.

* všechny ceny jsou uvedeny  v CZK a zahrnují DPH bez nákladů na dopravu

Vitestin
Objednávky
Expedice
Obecné dotazy
Užívání
+420 389 500 001
+420 383 579 181
Odborné dotazy
Výzkumná skupina
+420 777 455 588
 
nebo napište na:
vitestin@vitestin.cz
®