top of page

dávkování a způsob užívání

Denní dávka = 1 sklenička (390 ml)

Doporučená Minimální délka trvání kúry = 6 - 15 dní

(v závislosti na charakteru a délky trvání prvotní příčiny)

Jaké množství?

Doporučená denní dávka:

žaludek a jícen - 1⁄2 sklenice = 200 ml 

střeva                 -  1 sklenice = 390 ml 

Vitestin je koncipován na dospělou osobu 60-80 kg.  Případně množství  upravte úměrně váze.

Vitestin® se užívá na lačno mezi 6-8 hod ranní.

Nezapíjejte, nezajídejte,

a po užití počkejte minimálně hodinu, aby Vitestin mohl blahodárně působit.

Podrobnější informace o užívání Vám přijdou v tištěné podobě spolu se zásilkou, dostanete je na prodejně nebo nás o ně požádejte.

Jak dlouhou kúru potřebuji?

Doporučujeme užívání po dobu 3 a více dní v závislosti na příčině. Vitestin® je zapotřebí užívat každý den až do odeznění prvotní příčiny. Poté je možné Vitestin® postupně vysazovat:

 Běžná rychlá nebo pomalá činnost střev 
 • se začne stabilizovat již po několika dnech užívání.​ 

 • Účinný je i na akutní, nejspíše bakteriální rychlé, časté nebo pomalé činnosti činnosti střev. V tomto případě
  stačí několik sklenek (jedna v případě, že Vitestin nějakou dobu používáte).

Chronické nebo dlouhotrvající
 •  v případě chronických nebo dlouhotrvajících
  diskomfortních stavů zažívání a střev dochází k harmonizování funkci po přibližně 10 - 30 dnech.

Dlouholeté, chronické a úporné odborně
stanovené nebo přesně diagnostikované
 • dochází k prvním reakcím po cca 10 dnech. Pokud sledujete své laboratorní markery spojené s Vaší diagnózou (zejm.  kalprotektin), už první vyšetření po 30 dnech užívání by mělo potvrdit reakci na preparát na dle naměřených hodnot. K zásadnímu stanovení markerů stolice odborným vyšetřením doporučujeme přistoupit  po cca 90 dnech užívání.

Jak se Vitestin užívá?

Vitestin je má hustou gelovitou konzistenci podobnou vaječnému bílku. Poměrně větší objem a hustá gelová konzistence zajišťují, aby se Vitestin® dostal a dostatečně dlouho působil na všech potřebných místech zažívacího traktu.

Vitestin® doporučujeme užívat při co nejprázdnějším zažívacím traktu. Tedy ráno, nalačno. Vitestin® popíjejte nejlépe v klidu a pomalu, třeba 5 - 15 minut. Někdo ho pije i na „ex“, zvláště pánové, když mají po ránu žízeň.

 

Nejlépe se konzumuje při pokojové teplotě. Nechte bylinné látky působit v trávicím traktu ales­poň 1 hodinu, tedy nejezte, ani nepijte, teprve poté se lehce nasnídejte.

 

Pokud je na Vás 1 sklenice po ránu (6-8 hodinou) příliš mnoho, vypijte ½ až ¾ sklenice a zbylou ½ až ¼ si dopijte odpoledne mezi 14 - 16 hodinou. Raději obědvejte co nejdříve, abyste tuto druhou část Vitestinu® užili také na co nejprázdnější zažívací trakt.

 

Po vypití Vitestinu® opět hodinu nejezte, ani nepijte, ať mohou všechny bylinné látky v klidu a bla­hodárně působit.


Pro horní polovinu zažívacího traktu, tedy žaludek, jícen, hrdlo, ústa můžete automaticky snížit dávku na polovinu. Druhou polovinu si nechte na další den nebo ji popíjejte během dne mimo jídla a pití. Vitestin® ničím nezapíjejte, ani s ním nezapíjejte jídlo, zbytečně byste snížili jeho účinek.

 

Podrobnější informace o užívání Vám přijdou v tištěné podobě spolu se zásilkou, dostanete je na prodejně nebo nás o ně požádejte.

Kdy a jak mohu přestat?

Po odeznění prvotních příznaků příznaků důvodu, z kterého Vitestin užíváte, nebo dosažení požadovaného stavu. Poté je možné Vitestin® postupně vysazovat:

Dávku snižte z množství 1 x denně na 1 x za dva dny, následně pozvolna až na užívání 1 x za 14 dní a  vašeho pocitu.

Je důležité, aby na sebe jednotlivé kúry navazovaly pokud možno bez přestávky. Pokud je mezi kúrami přestávka, často dochází k tomu, že organismus ještě nemá tolik síly se sám regenerovat a udržet se v požadovaném stavu, vrací se zpět a začínáte jakoby znovu a znovu.

Doporučujeme v rámci prevence kúru 2x ročně zopakovat Také při jakémkoliv diskomfortu ve střevech či zažívání.

Budu muset Vitestin užívat pořád?

Vitestin je koncipován tak, aby organismu ulevil, harmonizoval a vyladil střeva a zažívání do normálního přirozeného funkčního stavu v období, než samouzdravující proces organismus zvládne v nějaké přijatelné formě sám. Je dobré tento čas využít ke změnám v životosprávě a životě směrem ke zdravému způsobu života a podpořit celý proces. 

Jaká může být reakce organismu?

Většinou je změna zdravotního stavu postupná den ode dne, ale může být i skoková, viz recenze zákazníků.

Jestli vám Vitestin vyhovuje byste měli poznat během první zkušební kúry. Ucítíte prostě, že organismus reaguje, a to se děje individuálním způsobem závisejícím na konkrétním nastavení každého organismu a samozřejmě na řešeném problému. 

Při užívání Vitestinu není třeba držet nějakou zvláštní dietu, stačí jíst zdravě. Řiďte se doporučením lékaře nebo jezte stravu, kterou máte osvědčenou. Z doporučení našich zákazníků si můžete stáhnout knihu receptů, která vám může cestu usnadnit. 

Důrazně doporučujeme v období užívání jíst stravu bohatou na živiny, enzymy, vitamíny a ostatní základní stavební prvky organismu. Dodržovat pitný režim (zvláště u půstu, průjmů a zácpy). Chceme přeci, aby se škodliviny a ostatní patogeny dostaly z těla pryč a ne aby se zpátky vstřebávaly do těla, tím spíše, že bychom je tam ještě přidávali (příznaky - únava, motání hlavy...).

Ze zkušenosti zákazníků víme, že v některých málo případech (u cca 5 % lidí) může dojít první 3-4 dny k mírnému zhoršení stavu (velmi řídká nebo střídavá stolice).  Je důležité v užívání pokud možno setrvat. Po vyčištění střev se stav normalizuje.

Je Vitestin® bezpečný?

Vitestin® je jemný zcela přírodní bylinný nápoj, je vyroben z extraktů bylin. Bez přidané chemie, cukru, stabilizátorů a konzervantů, tak aby byla zachována energie a potenciál bylin. Jeho užívání je bezpečné a radíme zákazníkům k němu přistupovat jako k užívání bylinných čajů. Jeho účinnost je daná unikátním výrobním postupem a kombinací bylin, které se ve svých účincích navzájem podporují a umocňují a samostatně by nebyly tak účinné.

Jak co nejvíc ušetřit?

 1. Kúru nepřerušujte do markantního zlepšení. Objednávejte další zásilku s předstihem. 

 2. Konzultujte před počátkem užívání vedlejší účinky již užívaných léků, v průběhu užívání výrazné změny a pokud si nejste jistí i počátek postupného vysazování.

 3. Při počátečním čištění nepropadejte panice. Též pokud je na kúru jiná reakce než jste doposud zvyklí. Vitestin a fyzické projevy jeho působení  se v různých stadiích mohou lišit podle okamžitého stavu organismu. Stále má skvělé výsledky.

 4. Pokud Vitestin ochucujete, přidanou složku nemusí zrovna váš organismus dobře snášet, nebo může nepřímo přispívat k příčinám potíží.  (Doporučujeme nechat Vitestin v přírodní podobě.)

 5. Ředění snižuje účinnost. Snažte se Vitestin užívat v původní formě.

 6. Udělejte změny směrem ke svému zdravému životním stylu. Hledejte a testujte potraviny, které vám vyhovují.

 7. Podělte se o své zkušenosti s ostatními. Zde na webu, mailem, poštou nebo na sociálních sítích. Čerpejte ze zkušeností ostatních.

Máte na lačno užívat léky?

těžkosti
Logo-slogan-cesta-tucne5.png
bottom of page