© 2017-2020 NATURA IMUNECO, s.r.o.

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon

dávkování a způsob užívání

Denní dávka = 1 sklenička (390 ml)

Minimální délka trvání kúry = 6 - 15 dní

(v závislosti od charakteru zdravotních těžkostí)

Vitestin® je zapotřebí užívat každý den až do odeznění problémů. Jakmile se váš zdravotní stav zlepší na vámi požadovanou úroveň, je možné Vitestin® postupně vysazovat.

Dávku snižte z množství 1 x denně na 1 x za dva dny, následně pozvolna až na užívání 1 x za 14 dní a dále dle vašeho uvážení, vašeho pocitu a problému.

Většinou je změna zdravotního stavu postupná den ode dne, ale může být i skoková, viz. recenze zákazníků.

 

Ze zkušenosti zákazníků víme, že v některých případech (u cca 5 % lidí) může dojít první 3 - 4 dny k mírnému zhoršení stavu (velmi řídká nebo střídavá stolice). 

otaznik_etiketove_barvy.png
  • Běžná zácpa nebo průjem se začne stabilizovat již po několika dnech užívání.​

  • V případě chronických a dlouhotrvajících průjmů a jiných střevních a zažívacích problémů dochází k průkaznému zlepšení po cca 10 - 30 dnech.

  • V případě ulcerózní kolitidy nebo Crohnovy choroby dochází k prvním změnám po cca 10 dnech. Pokud sledujete své laboratorní markery spojené s Vaší diagnózou (zejm. kalprotektin), už první vyšetření po 30 dnech užívání by mělo potvrdit zlepšení hodnot. K zásadnímu zlepšení markerů stolice dochází po cca 90 dnech užívání.

Vitestin® doporučujeme užívat při co nejprázdnějším zažívacím traktu. Tedy ráno, nalačno. Vitestin® popíjejte nejlépe v klidu a pomalu, třeba 5 - 15 minut. Myslete přitom na svoje  uzdravování. Někdo ho pije i na „ex“, zvláště pánové, když mají po ránu žízeň.

 

Nejlépe se konzumuje při pokojové teplotě. Nechte bylinné látky působit v trávicím traktu ales­poň 1 hodinu, tedy nejezte, ani nepijte, teprve poté se lehce nasnídejte.

 

Pokud je na Vás 1 sklenice po ránu příliš mnoho, vypijte ½ až ¾ sklenice a zbylou ½ až ¼ si dopijte odpoledne mezi 14 - 16 hodinou. Raději obědvejte co nejdříve, abyste tuto druhou část Vitestinu® užili také na co nejprázdnější zažívací trakt.

 

Po vypití Vitestinu® opět hodinu nejezte, ani nepijte, ať mohou všechny bylinné látky v klidu a bla­hodárně působit.


Při zdravotních potížích horní poloviny zažívacího traktu, tedy od žaludku výše, můžete automaticky snížit dávku na polovinu. Druhou polovinu si nechte na další den nebo ji popíjejte během dne mimo jídla a pití. Vitestin® ničím nezapíjejte, ani s ním nezapíjejte jídlo, zbytečně byste snížili jeho účinek.