top of page

dávkování a způsob užívání

Denní dávka = 1 sklenička (390 ml)

Minimální délka trvání kúry = 6 - 15 dní

(v závislosti na charakteru a délky trvání zdravotních těžkostí)

Vitestin® je zapotřebí užívat každý den až do odeznění problémů. Poté je možné Vitestin® postupně vysazovat.

Doporučená denní dávka je

1⁄2 sklenice = 200 ml pro žaludek a jícen,

1 sklenice = 390 ml pro střeva

po dobu 3 a více dní v závislosti na vašem problému.

Tento poměrně větší objem a hustá gelová konzistence

zajišťuje, aby se Vitestin® dostal a dostatečně dlouho působil na všech

požadovaných místech zažívacího traktu.

Dávku snižte z množství 1 x denně na 1 x za dva dny, následně pozvolna až na užívání 1 x za 14 dní a  vašeho pocitu.

Většinou je změna zdravotního stavu postupná den ode dne, ale může být i skoková, viz recenze zákazníků.

 

Ze zkušenosti zákazníků víme, že v některých případech (u cca 5 % lidí) může dojít první 3 - 4 dny k mírnému zhoršení stavu (velmi řídká nebo střídavá stolice). 

postava_pozadi_sRRGB_edited.png
 Běžná rychlá nebo pomalá činnost střev 
  • se začne stabilizovat již po několika dnech užívání.​

Chronické nebo dlouhotrvající
  •  v případě častého vyprazdňování střev v rychlých intervalech nebo naopak pomalé činnosti střev nebo střídajících se stavů a jiných střevních a zažívacích potížích dochází k průkaznému stabilizování normálních funkci po cca 10 - 30 dnech.

Dlouholeté, chronické a úporné odborně stanovené a přesně diagnostikované
  • dochází k prvním reakcím po cca 10 dnech. Pokud sledujete své laboratorní markery spojené s Vaší diagnózou (zejm.  kalprotektin), už první vyšetření po 30 dnech užívání by mělo potvrdit reakci na preparát na dle naměřených hodnot. K zásadnímu stanovení markerů stolice odborným vyšetřením doporučujeme přistoupit  po cca 90 dnech užívání.

Vitestin® doporučujeme užívat při co nejprázdnějším zažívacím traktu. Tedy ráno, nalačno. Vitestin® popíjejte nejlépe v klidu a pomalu, třeba 5 - 15 minut. Někdo ho pije i na „ex“, zvláště pánové, když mají po ránu žízeň.

 

Nejlépe se konzumuje při pokojové teplotě. Nechte bylinné látky působit v trávicím traktu ales­poň 1 hodinu, tedy nejezte, ani nepijte, teprve poté se lehce nasnídejte.

 

Pokud je na Vás 1 sklenice po ránu příliš mnoho, vypijte ½ až ¾ sklenice a zbylou ½ až ¼ si dopijte odpoledne mezi 14 - 16 hodinou. Raději obědvejte co nejdříve, abyste tuto druhou část Vitestinu® užili také na co nejprázdnější zažívací trakt.

 

Po vypití Vitestinu® opět hodinu nejezte, ani nepijte, ať mohou všechny bylinné látky v klidu a bla­hodárně působit.


Při potížích horní poloviny zažívacího traktu, tedy od žaludku výše, můžete automaticky snížit dávku na polovinu. Druhou polovinu si nechte na další den nebo ji popíjejte během dne mimo jídla a pití. Vitestin® ničím nezapíjejte, ani s ním nezapíjejte jídlo, zbytečně byste snížili jeho účinek.

Důrazně doporučujeme v období užívání jíst stravu bohatou na živiny, enzymy, vitamíny a ostatní základní stavební prvky organismu. Dodržovat pitný režim (zvláště u půstu, průjmů a zácpy). Chceme přeci, aby se škodliviny a ostatní patogeny dostaly z těla pryč a ne aby se zpátky vstřebávaly do těla, tím spíše, že bychom je tam ještě přidávali (příznaky - únava, motání hlavy...).

bottom of page