© 2017-2019 NATURA IMUNECO, s.r.o.

otázky a odpovědi

Jaké množství Vitestinu doporučujete dávat dítěti 12 let, cca 30 kg?

Pro 30 kg postavu bude optimální užití ½ sklenice denně. Způsob užití bude nejlepší ráno 6 - 8 hod, nalačno, vypít ½ sklenice a potom 1 hodinu nejíst, ani nepít. Teprve potom se nasnídat.

Zbylou ½ si nechte na druhý den, 24 hodin vydrží i mimo lednici. Nebo dejte do lednice a ráno nechte půl hodiny v místnosti ohřát, aby se Vitestin® nepil studený.

Je Vitestin registrován jako lék?

Vitestin® byl vyvinut jako bylinný nápoj a v tuto chvíli je registrován jako doplněk stravy. Jsme pod dohledem Ministerstva zemědělství a Státního zdravotního ústavu. Usilujeme o to, aby se Vitestin® stal oficiálně schváleným léčivem. Více informací naleznete v sekci Výzkum.

Po pití Vitestinu opravdu zmizela velká část mých nepříjemných zdravotních pocitů. Je mi mnohem lépe. Jak dlouho ještě musím Vitestin pít?

Velmi nás těší, že se cítíte lépe. Jistě máte ve zdravotní dokumentaci zaprotokolovány výsledky posledních vyšetření. Doporučujeme znovu absolvovat kolečko vyšetření u svých lékařů. Porovnejte si současné hodnoty s hodnotami před pitím Vitestinu®. To bude pro vás vodítkem, zda pokračovat v pití Vitestinu®, i když je vám momentálně lépe.

Kolik kusů je vhodné objednat, pokud chci Vitestin vyzkoušet?

Pokud odebíráte Vitestin® poprvé a na zkoušku, doporučujeme objednat 15 ks. 

V nápoji plave nějaké smítko, je to na závadu?

V nápoji je možné občas spatřit nepatrné zbytky bylin a můžete si také všimnout, že během uskladnění u hladiny vzniká přirozený drobný zákal. Zbytky rostlin i zákal jsou bylinného původu a nejsou na závadu. Nápoj je ve výrobním procesu sterilován a ve výrobním procesu jsou dodržovány přísné hygienické normy. Nápoj jsme podrobili zkoušce mikrobiologické, na těžké kovy i na zdravotní nezávadnost vody. Protokoly o provedených zkouškách jsou připojeny v následujících otázkách.

Jak chutná Vitestin?

V tuto chvíli vyrábíme Vitestin® bez příchuti, přesně podle pokynů vynálezce. Zakládáme si na tom, že do výrobku nepřidáváme přídatné látky, aromata, "éčka", sladidla ani konzervanty. Vitestin® má přírozené, mírně kvašené aroma, které je dáno obsahem bylin. 

Dělali jste mikrobiologický rozbor Vitestinu?

Ano, dělali jsme rozbor u několika různých vzorků a výsledky dopadly skvěle. Všechny vzorky prošly termostatickou zkouškou (skladování po dobu 10 dnů v termostatu při teplotě 37°C) a nebyly objeveny sporulující bakterie ani mikroorganismy. Podívejte se na výsledek zkoušek.

Dělali jste zkoušku na těžké kovy ve Vitestinu?

Ano a výsledek dopadl skvěle: "Všechny stanovené ukazatele jsou pod mezí stanovitelnosti příslušných metod a nepředstavují zdravotní riziko". Podívejte se na protokol o zkoušce.

Dělali jste rozbor vody, která se používá na výrobu Vitestinu?

Ano, dělali jsme tento rozbor v akreditované laboratoři společnosti ČEVAK. Všech 20 položek testu získalo hodnocení "Vyhovuje". Podívejte se na výsledek zkoušky.

Vyléčím se po vypití jedné dávky Vitestinu?

​Moc bychom vám to přáli. Nařízení EU a česká legislativa nám zakazuje tvrdit, že doplněk stravy léčí.

 

Naproti tomu disponujeme poskytnutými laboratorními výsledky od zákazníků zapojených ve výzkumné skupině, ze kterých vyplývá, že v případě ulcerózní kolitidy nebo Crohnovy nemoci dochází k prvnímu citelnému zlepšení už asi po 10 dnech. Ke zcela zásadnímu zlepšení markerů z krve nebo stolice dochází asi po 90 dnech. Ke stabilizaci běžného průjmu nebo zácpy dochází během dvou, tří dnů. V případě chronických a dlouhotrvajících průjmů dochází k průkaznému zlepšení asi po 30 dnech.

 

Abyste zjistili objektivní stav zdraví vaší střevní sliznice, zapojte se do výzkumné skupiny, nechte si provést pravidelné vyšetření objektivních markerů, abyste mohli porovnávat předcházející hodnoty s hodnotami současnými a sami se přesvědčili, jak rychle se Váš stav lepší. Buďte trpěliví a věřte ve své uzdravení. Máte nárok být zdraví.

Je možné, že se mi po Vitestinu zmenšilo nafouklé břicho?

Ano, je to možné. Tato informace nám byla sdělena mnoha zákazníky.

Zdá se mi, že se po Vitestinu lépe polyká, je to možné?

Ano, je to možné. Nápojová struktura pitíčka uhlazuje sliznice od polknutí v hltanu, přes žaludek, střeva, až po vyměšování.

Jsem diabetik, mohu pít Vitestin?

Ano. Z provedené analýzy výživových hodnot Vitestinu® vyplývá, že celkový obsah sacharidů ve 100 ml je pouze 0,4 g a energetická hodnota ve 100 ml je menší než 12 kcal, resp. menší 50 kJ. Vždy se držte svého dietního plánu, který Vám doporučil lékař. mavého? Napište poutavý popis a získejte pozornost vašich čtenářů.

K čemu slouží vaše výzkumná skupina?

Výzkumná skupina slouží Vám i nám.

Vám, abyste mohli objektivně a v pravidelných intervalech sledovat účinky Vitestinu® na své zdraví, dostali jste 50 % slevu na odběr Vitestinu®, měli možnost výměny informací s ostatními zákazníky (diety, průběh, délka užívání, apod.) a dostali se k nejnovějším poznatkům. Členství je zdarma.

Nám, abychom získávali objektivní doklady o účincích Vitestinu®. Tyto dokumenty poslouží zejména jako důkazní materiál pro schválení Vitestinu® jako léčiva, podklad pro schválení tvrzení o účincích na Evropském úřadu pro bezpečnost potravin a pro psaní článků ve vědeckých časopisech.

Není to placebo?

Není. Zapojte se do výzkumné skupiny a nechejte si provést laboratorní vyšetření objektivních markerů na Vaší diagnózu v souvislosti s užíváním Vitestinu®, abyste mohli porovnat předcházející hodnoty s hodnotami současnými.

Kolik sklenic musím vypít denně?

Jednu sklenici Vitestinu® o obsahu 400 ml ráno, na lačno.

Jaké byliny Vitestin obsahuje? Nemohou působit proti léčivu, které užívám?

Zastoupení bylin a jejich přesný poměr jsou výrobním tajemstvím, chráněným Evropským patentem. V souladu s legislativou jsou proto označeny jako "směs bylin".

Byliny a rostliny, které mohou být v doplňcích stravy obsaženy, upravuje Vyhláška č. 225/2008 Sb. Ta mimo jiné udává podmínky pro použití některých částí rostlin, dále seznam zakázaných rostlin. Pokud Vás tedy trápí možná přítomnost některé byliny, nahlédněte do výše uvedených odkazů. Naše výrobky jsou v souladu s touto vyhláškou.

Z čeho je husté médium?

Husté médium, konzistence podobné smoothie, vzniká během výrobního postupu a je uvolněno ze složek, které jsou uvedeny na obalu nebo v příbalovém letáku v části "Složení".

Musím nápoj po otevření vypít najednou?

Po otevření sklenice vypijte její obsah pomalu, po doušcích, během patnácti minut. Počkejte jednu hodinu a poté se nasnídejte.

Musím Vitestin před pitím ohřát?

Nemusíte nic ohřívat, pokud máte rádi chladné nápoje a cítíte se po nich spokojeně. Doporučujeme však konzumaci nápoje při pokojové teplotě.

Musím sklenice s Vitestinem skladovat v ledničce?

Nemusíte. Konzervované sklenice s nápojem Vitestin® uložte mezi ostatní konzervy, tak jak jste zvyklí - do špajzky, do sklepa na čtvrtý schod. Otevřený nápoj spotřebujte do 24 hodin a uchovávejte v chladu.

Proč musím po vypití Vitestinu čekat jednu hodinu? Chci snídat hned.

Vitestin získá dostatek času, aby mohl začít působit na střevní sliznici; obalí a pohladí ji. Dejte tomu ten čas.

Ráno nemohu nic pozřít, kdy tedy mám pít Vitestin?

Vypijte pomalu sklenici Vitestinu® jako první potravu, v době, kdy jste schopen se “nasnídat”. Po vypití celé skleničky Vitestinu® počkejte jednu hodinu a poté se nasnídejte tak, jak vám to vyhovuje.

Mohu Vitestin silně protřepat, popřípadě rozmixovat?

Ano.

Mohu si Vítestin něčím ochutit?

Můžete si Vitestin® rozmixovat s ovocem,  ovocnou štávou, medem. Pokud trpíte akutními problémy nebo jste diabetik, doporučujeme ovoce a med vynechat, dokud se váš stav nestabilizuje.

Mohu pít Vitestin i v noci?

Ano, pokud se v noci probudíte a máte žízeň, napijte se Vitestinu®. Ráno pak můžete hned začít snídat, jak jste zvyklí.

Mám akutní zánět konečníku, hemoroidy, krvácení. Mohu pít Vitestin?

Ano, doporučujeme na základě zpráv od klientů.

Nemám diagnostikovanou Crohnovu chorobu, ale sužuje mne jiná střevní nemoc. Mohu pít Vitestin?

Pokud si nejste jisti, poraďte se se svým lékařem. Napište nám poté zprávu a zvažte zapojení do výzkumné skupiny.

Kojím, mohu pít Vitestin?

Co jí a pije kojící maminka, to přijímá v mateřském mléce její děťátko. Pokud máte dobrý pocit z pití Vitestinu®, bude mít nejspíš dobrý pocit i vaše dítě. Zkuste vysledovat, zda se vašemu dítěti zlepší prdíky a nafouklé bříško, pokud vy sama pijete Vitestin®.

Mohu dát napít Vitestinu i mému dítěti? Chce to po mně.

Jednejte podle svých zásad, co dát vašemu dítěti ochutnat z jídelníčku dospělých.

Jsem diabetik, mohu pít Vitestin?

Ano.

Vitestin pije můj manžel, má totiž ty problémy. Mně nic není, můžu taky?

Gratulujeme k vašemu zdraví. Klidně si dejte Vitestin®. Někdy ráno na lačno, někdy ho zas jen tak popíjejete přes den, jak na něj dostanete chuť. Pokud postřehnete jiné zlepšení svého zdraví, napište nám o tom, potěšte nás.

Mohu nějak zamezit vrácení potíží a nemoci?

Jezte více ovoce a zeleniny. Zařaďte do svého jídelníčku více živé stravy. Pokud s tím máte dnes problém, zvykejte si na vegetariánskou stravu pomalu. Pečlivě žvýkejte. Nejlepší je domácí, česká zelenina a ovoce. Ne, ta která se dováží, nebo která se různě postřikuje, vylepšuje a prodlužuje se její trvanlivost.

Dále se zamyslete nad vaším způsobem života. Nemusíte začít chodit do posilovny - začněte více chodit pěšky. Několika delšími procházkami týdně rozhýbáte celý svůj organizmus a i vaše střeva při pohybu začnou lépe pracovat a tím i zpracovávat stravu.

Nemoci mohou pocházet z Vaší hlavy. Především se mějte víc rádi. Mějte rádi sami sebe. I s vašimi chybami. Nikdo přeci není dokonalý. Dále zkuste odbourat stres a příčiny, které Vám ho způsobují. Zpomalte. Dělejte více to, co máte rádi. Věnujte se svým zálibám. Začněte konečně dělat to, co jste si vždycky přáli - začněte malovat, dejte dohromady rodokmen, začněte chodit zpívat do pěveckého sboru, pište básně.

Please reload