top of page

otázky a odpovědi

Tyto odpovědi nejsou lékařským doporučením, je jen inspirací sestavenou na základě vašich zkušenosti. Prosím podělte se také s ostatními a napište vaše zkušenosti, recepty,  poznámky, příběhy na email: vitestin@vitestin.cz.

Obsahuje Vitestin třezalku nebo kozlík?
 

Vitestin třezalku ani kozlík neobsahuje.

Vědecké studie dnes potvrzují, že třezalka může pomoci při mírné až středně těžké depresi a má méně vedlejších účinků než syntetická antidepresiva.

Hlavní odpovědnost za tento účinek nese sekundární rostlinná látka hyperforin. Spolu s červeným rostlinným barvivem hypericinem je hyperforin jednou z nejdůležitějších a nejlépe prozkoumaných složek třezalky. Inhibuje neuronální vychytávání neurotransmiterů serotoninu, dopaminu a noradrenalinu a může tak regulovat nerovnováhu těchto neurotransmiterů...ČTĚTE DÁLE...

trezalka teckovana
Valeriana officinalis

Z kořenů kozlíku se dá připravit odvar, nejlepší je ale zpracovat je hned čerstvé na tinkturu, která je neustále k dispozici. Má uklidňující účinky na všechny problémy způsobené „od nervů", uklidňuje nervózní žaludek, bušení srdce, stres, neklid, hysterii, deprese, bolesti hlavy. Můžeme s ní nahradit prášky na spaní, protože zabírá velice spolehlivě a na rozdíl od léků nemá žádné vedlejší účinky...VIZ NAPŘ. ZDE

Jak dlouho bude trvat doprava zdarma?
 

Velice rychle jsme se rozhodli, že pro Vás chceme zajistit bezplatnou dopravu. Nákupy Vitestinu tak jsou ještě snadnější. Děkujeme za trpělivost a pochopení, že v současnosti ne vše funguje tak, jak tomu obvykle bývá. Dopravu zdarma budeme nabízet tak dlouho, jak je to možné a budeme ji nabízet v online obchodě a v newsletterech.  

Po požití výrobku jsem strávila veškerý čas pár metrů od toalety?
 

Ze zkušenosti zákazníků víme, že v některých případech (u cca 5 % lidí) může dojít první 3 - 4 dny k mírnému zhoršení stavu (velmi řídká nebo střídavá stolice - střeva ožívají a čistí se). Je možné, že se tento proces objeví na přechodnou dobu i po delší době užívání.  Pokud máte obavy kontaktujte nás.

Může se mi po požití točit hlava? Jsem také velmi unavená.
 

Ano. Zjistili jsme, že je to u citlivých lidí možné.  Při užívání doporučujeme zařadit potraviny bohaté na živiny, základní stavební prvky organismu a dodržovat během dne pitný režim. Uvolněné toxické látky ze střev se mohou vstřebat zpět do těla, pokud je zároveň nebudeme vyplavovat a nahrazovat zdravější stravou. 

Zařaďte například nějaká jídla z naší kuchařky, která je na stažení zdarma, hodně odpočívejte, pijte. Po dodání živin a zavedení správného pitného režimu stav mizí. 

Můžete také přechodně užívat Vitestin obden, než se podaří vyplavit toxické látky.

Je vitestin vhodné užívat i když ma člověk podezření na žaludeční vředy?
 

Máme od zákazníků dokonce 2 x hlášený případ, kdy Vitestin pomohl se „zmizením“ žaludečních vředů. Bohužel nemáme recenzi písemně a tak není zveřejněná. Myslím si, že účinek je dvojí.

Přímo v místě styku - v žaludku, tak i v podpoře funkce střev a tím zlepšení imunitního systému.

Takže je otázka, zda-li užívat jen 1/3 - ½ sklenice denně nebo celou i kvůli střevům. Pokud nemáte problém s financemi, doporučuji 1 sklenici denně. Pokud potřebujete ušetřit, začněte s 1/3 - ½ sklenice denně a sama ucítíte, jak pokračovat dál.

A dejte nám prosím vědět, jak u Vás Vitestin zaučinkoval, zajímají nás všechny výsledky. Za tuto zpětnou vazbu Vám rádi poskytneme slevu 15% nebo sklenice navíc. V případě dlouhodobějšího sledování a předávání lékařských zpráv poskytujeme v rámci výzkumu i slevu 30%.

Mám udělat mezi kúrami přestávku?
 

Před několika dny jste mi dodali 3 ks Vitestinu. Už jsem je vypil a je to úžasný lék. Proto jsem si dnes objednal celou sadu 6 ks. Mám je po dodání hned konzumovat nebo udělat přestávku?

Přestávku v užívání nedělejte, pokračujte v užívání každý den. Abych Vám mohl poradit ještě více, potřeboval bych znát váš zdravotní problém. Když budete chtít, můžete mi zavolat na tel. 777 455 588 , rád Vám poradím více. Prostudujte také Informace pro zákazníky přibalené v zásilce.

Za Vaši zpětnou vazbu Vám zašleme 1 ks Vitestinu navíc. Budeme velmi rádi, když nám znovu napíšete vaše zkušenosti po dalších dnech užívání.

Beru pravidelně ráno léky. Jaký doporučuje je způsob užívání, dobu, odstup spolu s užíváním Vitestinu?
 

Pokud někdo bere ráno léky na lačno, je možno užívat Vitestin dvojím způsobem:

  1. Jako první si vzít léky, zapít je a 20 minut počkat. Pak si vypít Vitestin a po něm počkat 1 hodinu do snídaně

  2. Jako první vypít Vitestin, počkat 1 hodinu.  Poté si vzít léky a pak dle vašich zvyklostí, jako jste měla jen s léky

 

Zásada je tato:

  • Vitestin by se měl užívat na co nejprázdnější zažívací trakt, ráno mezi 6-8 hodinou.

  • Po jeho vypití počkat s jídlem a pitím (snídaní) nejméně 1 hodinu, aby mohl v klidu působit. Jídlem a pitím by jste si jej spláchl ze sliznic.

 

Pokud by jste dokázali vynechat snídani a dát si až oběd, má to navíc ještě tento efekt:

  • Bylo vědecky dokázáno, že minimálně 18 hodinový půst podporuje vznik nových kmenových (tedy nových nepoškozených) buněk ve střevě

  • Střeva si ještě více odpočinou

  • Dáte Vitestinu delší čas na působení

Toto nelze realizovat, pokud musíte ráno léky následně zajídat, např. při diabetu. V tom případě je nejlepší var. užití 2).

Manžel bere warfarin (ředění krve),je možné brát spolu s Vitestinem?
 

Ano, Vitestin je možné užívat spolu s warfarinem. Užívá jej takto mnoho našich zákazníků

Pred tromi rokmi diagnostikovali Crohnovu chorobu a lieci sa biologickou liecbou a Imuranom...... a 6 tyzdnov..... Vedeli by ste mi odpovedat na otazku ako dlho a s akymi prestavkami sa moze liecit Vitestinom..... a ci je potrebne dodrzovat nejaku dietu..... zatial sa sam spolu s nasou pomocou dopracoval podla nejakych zahranicnych odporucani k bezlepkoven a bezmliecnej diete...
 

Možná by bylo lepší a rychlejší, kdybyste mi zavolala na 421 777 455 588.

Vitestin® može Váš syn užívat každý den, klidně i půl roku, nebo i méně, když mu to bude stačit na uzdravení. U ulcerozní kolitidy a Crohna je rozumný čas užívání půl roku, i když máme i případy, kdy stačilo 45-90-110 dní.

Dle našich poznatků je vhodná bezezbytková strava, stáhněte si knihu receptů z webu. Je to podpora, ale není to vše. Důležité jsou další doporučení z Informací pro zákazníky. Bezlepkovou a bezlaktózovou či bezmléčnou dietou nic nezkazíte, naopak, ale také to není nezbytné, když syn není  alergický.

Jsem 5 týdnů po gynekologické operaci, při které došlo k resekci tenkého střeva. Mám velké problémy se zažíváním - průjem a bolesti břicha. Je možné užívat Vitestin?
 

Na základě popisu Vašich problémů a našich zkušeností od zákazníků je užívání Vitestinu® pro Vás velmi vhodné a může Vám velmi pomoct. Koukněte se na autentické recenze na našem webu. S mnoha dalšími, spokojenými zákazníky s podobnými problémy, jsem osobně telefonoval. V případě dalších dotazů nebo nejasností  ještě zavolat na tel. 777 455 588 .

Není jasné, proč nabízíte při první objednávce zvýhodněnou cenu a pak stejně účtujete cenu běžnou,160 Kč za lahvičku. Alespoň u mne to tak proběhlo.
 

Objednávka proběhla z jiného e-shopu. Výhodou jiných e-shopů a prodejen je to, že Vám spolu s Vitestinem® mohou nabídnout i plno dalších zajímavých produktů důležitých pro váš organismus jako komplexní systém. A platíte u nich jen jedno dopravné nebo si produkty zakoupíte a odnesete osobně. 
Pro nás je naopak důležitá přímá komunikace se zákazníky, abychom mohli připravit podklady pro další výzkum a zjišťovat účinky Vitestinu® . Proto bych zůstal rád ve spojení a komunikaci s Vámi i nadále.

Chtěl bych Vitestin vyzkoušet, když mám delší dobu pálení žáhy a zácpu.
 

Dle zkušeností od našich zákazníků doporučujeme minimálně 6-ti denní kúru = 6 sklenic. Dále uvidíte sám, dle vašich pocitů.

Je Vitestin vhodný doplněk i při zaludečním zánětu?
 

Ano, Vitestin® je vhodný doplněk stravy v jakékoliv části zažívacího traktu neboť všude jde o sliznice, tedy i v žaludku.

 

V případě žaludku a jícnu stačí užívat denně ½ - 1/3 skleničky Vitestinu®,

1 sklenice Vitestinu® vystačí na 2-3 dny.

Když by jste si ji rozdělil na dvě ½, tak vydrží zbylá polovina i mimo lednici do druhého dne.

Když by jste si ji rozdělil na tři 1/3, tak si již nechávejte skleničku v lednici.

Užívejte Vitestin® cca 10-30 dnů a dále uvidíte sám dle vašich pocitů.

Je možné výrobek zaslat poštou, nebo je nutný osobní odběr na některé prodejně?
 

Balíků zasíláme denně několik desítek, krabice máme na sklenice uzpůsobené, takže nemusíte mít strach o jejich rozbití. Krabice jsou z pevného kartonu, s přepážkami z polystyrenu, balíky označené jako křehké.

Sklenice se během přepravy rozbily, obsah vypadá závadně, víčka jsou nafouklá...co mám dělat?
 

Spojte se s námi telefonicky, pořiďte fotodokumentaci, více na odkaze zde.

Mohou toto pití užívat i těhotné ženy?
 

Jako u všech doplňků stravy i my uvádíme z hlediska legislativy, že není vhodný pro těhotné i kojící ženy a děti do 3 let. Nicméně rozhodnutí o užívání je věcí každého, kdo přemýšlí o svém zdraví a zdraví z přírody. Případně zavolejte.

Vitestin nemohu pozřít... Dnes jsem jeden načala a vůbec ho nemohu pozřít. Zkoušeli jsme s kolegy si loknout brčkem a ani tento test nedopadl bez toho aniž bychom neměli zpětný dávicí reflex.
 

Za 2,5 roku měly stejný problém 3 zákaznice, nejste v tom sama. Je škoda se hned v počátcích vzdávat, protože Vitestin i přes svou konzistenci nebo spíše právě pro svou konzistenci je tak účinný. A opravdu už stovky zákazníků nám zdělili, že pomohl, a že za ta léta problémů vyzkoušeli  už všechno možné. S konzistencí má pár lidí zpočátku problém, ale třeba za týden již řeknou, že si zvykli a že jim začal i chutnat. Chápeme, že konzistence je neobvyklá, ale právě proto tak funguje.

Několik rad pro vyzkoušení:

- malinko přihřát - ve vodní lázni  (nepoužívejte mikrovlnku - zničily by se obsažené cenné látky). Pokud vám dělají lépe teplejší nápoje, Jeho konzistence se tím stane také trochu tekutější, což může pomoci při polykání.,

- nebo naopak vyzkoušet chladný z ledničky,

- naředit (rozumně.. max 50/50) s ovocnou šťávou, domácím džusem apod, dobře promíchat nebo rozmixovat,

- popíjet pomalinku, převalovat v puse a pomalu polykat - jedné paní zmizely z úst afty,

- nebo naopak zavřít oči a vypít na ex,

- atd.

Má Vitestin vedlejší účinky?
 

K vedlejším účinkům můžeme přičíst častý ústup  kožních problémů, nervozity, nesoustředěnosti, aftů, žaludečních potíží, pálení žáhy.

Návrat elánu a životní energie. 

Pomáhá zbavit tělo toxinů. 

Má skvělý vliv na játra.

Nezajímavé není ani pozitivní vliv na stav pleti, vlasů a nehtů, kloubů..

Má skvělý vliv na spánek.

Negativní jsme nezaznamenali.

Dceru 9 let, 21 kg, trápí časté bolesti břicha po jídle, nevíme z čeho. Může užívat přípravek? Jaké dávkování?
 

Doporučujeme zároveň provést běžné gastrovyšetření. Záleží na vyjádření lékaře, jaký bude další postup i dávkování Vitestinu záleží na příčině potíží. A také jak a kdy a popř. po čem se projevují. 

Dávkování by stačilo cca 100 ml = ¼ sklenice denně, celkem užít např.2 sklenice = 8 dní. Dále dle výsledku.

Je Vitestin vhodný ve vyšší věku? 78 let?
 

Ano, je vhodný, máme i starší spokojené zákazníky

Je vhodný i při úporné zácpě po lécích dlouhodobě užívaných proti bolesti kloubů (artroza)?
 

Ano je vhodný,  Pro funkci střev je vhodný alespoň malý fyzický pohyb. I přes bolesti kloubů, prospěšná je chůze, nebo alespoň denní dávka jemných rehabilitačních pohybů typu jóga, tai-chi, pilates... Na vyzkoušení bych doporučil cca 6 sklenic = 6 denní kůru, užívání dle návodu. Při zlepšování stolice následně dokoupit opět cca 6 sklenic.

Jaké množství Vitestinu doporučujete dávat dítěti 12 let, cca 30 kg?

Pro 30 kg postavu bude optimální užití ½ sklenice denně. Způsob užití bude nejlepší ráno 6 - 8 hod, nalačno, vypít ½ sklenice a potom 1 hodinu nejíst, ani nepít. Teprve potom se nasnídat.

Zbylou ½ si nechte na druhý den, 24 hodin vydrží i mimo lednici. Nebo dejte do lednice a ráno nechte půl hodiny v místnosti ohřát, aby se Vitestin® nepil studený.

Je Vitestin registrován jako lék?

Vitestin® byl vyvinut jako bylinný nápoj a v tuto chvíli je registrován jako doplněk stravy. Jsme pod dohledem Ministerstva zemědělství a Státního zdravotního ústavu. Usilujeme o to, aby se Vitestin® stal oficiálně schváleným léčivem. Více informací naleznete v sekci Výzkum.

Po pití Vitestinu opravdu zmizela velká část mých nepříjemných zdravotních pocitů. Je mi mnohem lépe. Jak dlouho ještě musím Vitestin pít?
 

Velmi nás těší, že se cítíte lépe. Jistě máte ve zdravotní dokumentaci zaprotokolovány výsledky posledních vyšetření. Doporučujeme znovu absolvovat kolečko vyšetření u svých lékařů. Porovnejte si současné hodnoty s hodnotami před pitím Vitestinu®. To bude pro vás vodítkem, zda pokračovat v pití Vitestinu®, i když je vám momentálně lépe.

Zkušenosti s dobou užívání

Kolik kusů je vhodné objednat, pokud chci Vitestin vyzkoušet?

Pokud odebíráte Vitestin® poprvé a na zkoušku, doporučujeme objednat 15 ks pro střeva. Pro horní polovinu zažívacího traktu od žaludku výše bude stačit 6 ks. Jako minimální doporučujeme kúru užívat týden.

Při náhlé rychlé nejspíše bakteriální nebo virové činnosti střev nebo naopak nevyprazdňování může stačit několik sklenek, pokud už máte s Vitestinem zkušenosti, sami odhadnete kolik. 

Pokud jste zde poprvé a Vitestin jste neužívali a chtějí jej vyzkoušet máme pro první nákup dopravu ZDARMA i pro 3 ks, zadejte kód prvninakup

V nápoji plave nějaké smítko, je to na závadu?

V nápoji je možné občas spatřit nepatrné zbytky bylin a můžete si také všimnout, že během uskladnění u hladiny vzniká přirozený drobný zákal. Zbytky rostlin i zákal jsou bylinného původu a nejsou na závadu. Nápoj je ve výrobním procesu sterilován a ve výrobním procesu jsou dodržovány přísné hygienické normy. Nápoj jsme podrobili zkoušce mikrobiologické, na těžké kovy i na zdravotní nezávadnost vody. Protokoly o provedených zkouškách jsou připojeny v následujících otázkách.

Jak chutná Vitestin?

V tuto chvíli vyrábíme Vitestin® bez příchuti. Zakládáme si na tom, že do výrobku nepřidáváme přídatné látky, aromata, "éčka", sladidla ani konzervanty. Vitestin® má přirozené, mírně kvašené aroma, které je dáno obsahem bylin. 

Husté nosné médium umožňuje bylinám dostatečně dlouho působit na všech potřebných místech zažívacího traktu. Konzistence je podobná jako má vaječný bílek.

Dělali jste mikrobiologický rozbor Vitestinu?

Ano a výsledek dopadl skvěle: "Všechny stanovené ukazatele jsou pod mezí stanovitelnosti příslušných metod a nepředstavují zdravotní riziko". Podívejte se na protokol o zkoušce.

Dělali jste zkoušku na těžké kovy ve Vitestinu?

Ano a výsledek dopadl skvěle: "Všechny stanovené ukazatele jsou pod mezí stanovitelnosti příslušných metod a nepředstavují zdravotní riziko". Podívejte se na protokol o zkoušce.

Dělali jste rozbor vody, která se používá na výrobu Vitestinu?

Ano, dělali jsme tento rozbor v akreditované laboratoři společnosti ČEVAK. Všech 20 položek testu získalo hodnocení "Vyhovuje". Podívejte se na výsledek zkoušky.

Vyléčím se po vypití jedné dávky Vitestinu?

​Moc bychom vám to přáli. Nařízení EU a česká legislativa nám zakazuje tvrdit, že doplněk stravy léčí.

 

Naproti tomu disponujeme poskytnutými laboratorními výsledky od zákazníků zapojených ve výzkumné skupině, ze kterých vyplývá, že v případě ulcerózní kolitidy nebo Crohnovy nemoci dochází k prvnímu citelnému zlepšení už asi po 10 dnech. Ke zcela zásadnímu zlepšení markerů z krve nebo stolice dochází asi po 90 dnech. Ke stabilizaci běžného průjmu nebo zácpy dochází během dvou, tří dnů. V případě chronických a dlouhotrvajících průjmů dochází k průkaznému zlepšení asi po 30 dnech.

 

Abyste zjistili objektivní stav zdraví vaší střevní sliznice, zapojte se do výzkumné skupiny, nechte si provést pravidelné vyšetření objektivních markerů, abyste mohli porovnávat předcházející hodnoty s hodnotami současnými a sami se přesvědčili, jak rychle se Váš stav lepší. Buďte trpěliví a věřte ve své uzdravení. Máte nárok být zdraví.

Je možné, že se mi po Vitestinu zmenšilo nafouklé břicho?

Ano, je to možné. Tato informace nám byla sdělena mnoha zákazníky

Zdá se mi, že se po Vitestinu lépe polyká, je to možné?

Ano, je to možné. Nápojová struktura pitíčka uhlazuje sliznice od polknutí v hltanu, přes žaludek, střeva, až po vyměšování.

Jsem diabetik, mohu pít Vitestin?

Ano. Z provedené analýzy výživových hodnot Vitestinu® vyplývá, že celkový obsah sacharidů ve 100 ml je pouze 0,4 g a energetická hodnota ve 100 ml je menší než 12 kcal, resp. menší 50 kJ. Vždy se držte svého dietního plánu, který Vám doporučil lékař. 

Analýza výživových hodnot.

Tabulka obsažených složek.

K čemu slouží vaše výzkumná skupina?

Výzkumná skupina slouží Vám i nám.

Vám, abyste mohli objektivně a v pravidelných intervalech sledovat účinky Vitestinu® na své zdraví, dostali jste 50 % slevu na odběr Vitestinu®, měli možnost výměny informací s ostatními zákazníky (diety, průběh, délka užívání, apod.) a dostali se k nejnovějším poznatkům. Členství je zdarma.

Nám, abychom získávali objektivní doklady o účincích Vitestinu®. Tyto dokumenty poslouží zejména jako důkazní materiál pro schválení Vitestinu® jako léčiva, podklad pro schválení tvrzení o účincích na Evropském úřadu pro bezpečnost potravin a jako podklad pro článkyx ve vědeckých časopisech.

Není to placebo?

Není. Zapojte se do výzkumné skupiny a nechejte si provést laboratorní vyšetření objektivních markerů na Vaší diagnózu v souvislosti s užíváním Vitestinu®, abyste mohli porovnat předcházející hodnoty s hodnotami současnými.

Placebo efekt nepřichází v úvahu, pokud jsme zkoušeli pomocí domácích zvířat, všechna reagovala příznivě s velmi dobrými výsledky.

Kolik sklenic musím vypít denně?

Jednu sklenici Vitestinu® o obsahu 390 ml ráno, na lačno.

Návod k použití v příbalovém letáku

Jaké byliny Vitestin obsahuje? Nemohou působit proti léčivu, které užívám?

Zastoupení bylin a jejich přesný poměr jsou výrobním tajemstvím. V souladu s legislativou jsou proto označeny jako "směs bylin".

Byliny a rostliny, které mohou být v doplňcích stravy obsaženy, upravuje Vyhláška č. 225/2008 Sb. Ta mimo jiné udává podmínky pro použití některých částí rostlin, dále seznam zakázaných rostlin. Pokud Vás tedy trápí možná přítomnost některé byliny, nahlédněte do výše uvedených odkazů. Naše výrobky jsou v souladu s touto vyhláškou.

Jaké byliny Vitestin obsahuje? Nemohou působit proti léčivu, které užívám?

Zastoupení bylin a jejich přesný poměr jsou výrobním tajemstvím. V souladu s legislativou jsou proto označeny jako "směs bylin".

Byliny a rostliny, které mohou být v doplňcích stravy obsaženy, upravuje Vyhláška č. 225/2008 Sb. Ta mimo jiné udává podmínky pro použití některých částí rostlin, dále seznam zakázaných rostlin. Pokud Vás tedy trápí možná přítomnost některé byliny, nahlédněte do výše uvedených odkazů. Naše výrobky jsou v souladu s touto vyhláškou.

Z čeho je husté médium?

Husté médium, konzistence podobné smoothie, vzniká během výrobního postupu a je uvolněno ze složek, které jsou uvedeny na obalu nebo v příbalovém letáku v části "Složení".

Musím nápoj po otevření vypít najednou?

Po otevření sklenice vypijte její obsah pomalu, po doušcích, během patnácti minut. Počkejte jednu hodinu a poté se nasnídejte.

Návod k použití v příbalovém letáku

Musím Vitestin před pitím ohřát?

Nemusíte nic ohřívat, pokud máte rádi chladné nápoje a cítíte se po nich spokojeně. Doporučujeme však konzumaci nápoje při pokojové teplotě.

Pokud vám dělají lépe teplejší nápoje, je možné Vitestin ohřát ve vodní lázni. Jeho konzistence se tím stane také trochu tekutější, což může pomoci při polykání. V žádném případě nepoužívejte mikrovlnku.

Podmínky uchování a skladování v příbalovém letáku

Musím sklenice s Vitestinem skladovat v ledničce?

Nemusíte. Konzervované sklenice s nápojem Vitestin® uložte mezi ostatní konzervy, tak jak jste zvyklí - do špajzky, do sklepa na čtvrtý schod. Otevřený nápoj spotřebujte do 24 hodin a uchovávejte v chladu.

Podmínky uchování a skladování v příbalovém letáku

Proč musím po vypití Vitestinu čekat jednu hodinu? Chci snídat hned.

Vitestin získá dostatek času, aby mohl začít působit na střevní sliznici; obalí a pohladí ji. Dejte tomu ten čas.

Snídaní nebo zapíjením by se působící látky ze sliznic odstranily (smyly) a přišly vniveč.

Ráno nemohu nic pozřít, kdy tedy mám pít Vitestin?

Vypijte pomalu sklenici Vitestinu® jako první potravu, v době, kdy jste schopen se “nasnídat”. Po vypití celé skleničky Vitestinu® počkejte jednu hodinu a poté se nasnídejte tak, jak vám to vyhovuje.

Snídat nemusíte, pokud vám to tak vyhovuje. Naopak občasné zařazení nejen půldenního půstu může být prospěšné.

Mohu Vitestin silně protřepat, popřípadě rozmixovat?

Ano

Mohu si Vítestin něčím ochutit?

Můžete si Vitestin® rozmixovat s ovocem,  ovocnou štávou, medem. Pokud trpíte akutními problémy nebo jste diabetik, doporučujeme ovoce a med vynechat, dokud se váš stav nestabilizuje.

Pokud Vitestin ochucujete, přidanou složku nemusí zrovna váš organismus dobře snášet, nebo může nepřímo přispívat k příčinám potíží.  (Doporučujeme nechat Vitestin v přírodní podobě.)

Mohu pít Vitestin i v noci?

Ano, pokud se v noci probudíte a máte žízeň, napijte se Vitestinu®. Ráno pak můžete hned začít snídat, jak jste zvyklí.

Důležité je dodržet časové odstupy od jídel a nápojů  na obě strany. Pít Vitestin na lačno a hodinu poté také nic nejíst a nepít.

Mám akutní zánět konečníku, hemoroidy, krvácení. Mohu pít Vitestin?

Ano, doporučujeme na základě zpráv od klientů

Nemám diagnostikovanou Crohnovu chorobu, ale sužuje mne jiná střevní nemoc. Mohu pít Vitestin?
 

Pokud si nejste jisti, poraďte se se svým lékařem. Napište nám poté zprávu a zvažte zapojení do výzkumné skupiny.

Kojím, mohu pít Vitestin?
 

Co jí a pije kojící maminka, to přijímá v mateřském mléce její děťátko. Pokud máte dobrý pocit z pití Vitestinu®, bude mít nejspíš dobrý pocit i vaše dítě. Zkuste vysledovat, zda se vašemu dítěti zlepší prdíky a nafouklé bříško, pokud vy sama pijete Vitestin®.

Mohu dát napít Vitestinu i mému dítěti? Chce to po mně.
 

Jednejte podle svých zásad, co dát vašemu dítěti ochutnat z jídelníčku dospělých. 

Vitestin pije můj manžel, má totiž ty problémy. Mně nic není, můžu taky?
 

Gratulujeme k vašemu zdraví. Klidně si dejte Vitestin®. Někdy ráno na lačno, někdy ho zas jen tak popíjejete přes den, jak na něj dostanete chuť. Pokud postřehnete jiné zlepšení svého zdraví, napište nám o tom, potěšte nás.

Mohu nějak zamezit vrácení potíží a nemoci?
 

Jezte více ovoce a zeleniny. Zařaďte do svého jídelníčku více živé stravy. Pokud s tím máte dnes problém, zvykejte si např. na vegetariánskou stravu pomalu. Pečlivě žvýkejte. Nejlepší je domácí, česká zelenina a ovoce. Ne, ta která se dováží, nebo která se různě postřikuje, vylepšuje a prodlužuje se její trvanlivost.

Dále se zamyslete nad vaším způsobem života. Nemusíte začít chodit do posilovny - začněte více chodit pěšky. Několika delšími procházkami týdně rozhýbáte celý svůj organizmus a i vaše střeva při pohybu začnou lépe pracovat a tím i zpracovávat stravu.

Nemoci mohou pocházet z Vaší hlavy. Především se mějte víc rádi. Mějte rádi sami sebe. I s vašimi chybami. Nikdo přeci není dokonalý. Dále zkuste odbourat stres a příčiny, které Vám ho způsobují. Zpomalte. Dělejte více to, co máte rádi. Věnujte se svým zálibám. Začněte konečně dělat to, co jste si vždycky přáli - začněte malovat, dejte dohromady rodokmen, začněte chodit zpívat do pěveckého sboru, pište básně.

Nezávadnost
Logo-slogan-cesta-tucne5.png
bottom of page