top of page

Paraziti, viry, hodné / zlé bakterie, vysokofrekvenční vlny, vedlejší účinky .... hledáte příčinu?
Míváte problémy se zažíváním, pálením žáhy, afty, jícnem, žaludkem, nadýmáním, stolicí, zácpou, průjmy, hemoroidy, záněty, propustností střev atp.?


Máte slabší imunitu či málo životní energie? Jděte přírodní cestou a darujte sobě a blízkým zdraví, které začíná a končí ve střevech.


Málokdo tuší, že naším největším imunitním orgánem jsou střeva. Na nich záleží, jestli tělo vstřebá všechny důležité živiny a odolá útoku různých patogenů. Jinými slovy, správně fungující střeva jsou nezbytnou podmínkou celkového zdraví.


Trávení potravy


Jak je často vidět, v organismu vše souvisí se vším a velmi mnoho potíží jde celkem často ruku v ruce s problémem trávení. Navíc se může projevovat mnoha dalšími, mimostřevními příznaky. Například poruchou funkce jater, dále chudokrevností, řídnutím kostí, zvýšenou kazivostí zubů, afty, bolestmi kloubů, únavou, či duševními obtížemi – depresí a úzkostí. Někdy se potíže s trávením a celým zažívacím traktem sdružují s dalšími autoimunitními nemocemi. Střevo pacienta s trávicími potížemi má často zánětem postižené, různě poslepované a snížené klky, které nemohou vstřebávat živiny (ba ani kolikrát léky), a proto tělo vykazuje příznaky jistého strádání, nedostatku, uprostřed hojnosti. To se samozřejmě také děje pokud je střevo označeno za příliš rychlé nebo pomalé.


Příčiny


Školní učení o těchto nemocech jakoby se scvrkla na konstatování „nevyléčitelné“ a potlačování průvodních symptomů. Za původce bývá označen stres. Což je pravda, zde se nemůže nikdo mýlit, jsme jím opravdu obklopeni. Ale položme si otázku, zda naopak není stres kolikrát spíš důsledkem neutěšeného zdravotního stavu než jeho příčinou.


Z posledních výzkumů vyplynulo, že rozhodující pro dlouhodobé potíže tohoto typu je také kvalita vodního zdroje v domácnosti (práci, chalupě), voda na zalévání na zahrádce, Voda může být kontaminována např. prvoky, především v menších městech, kde se voda ve vodárnách pouze chloruje, a neupravuje se dalšími postupy, jako ozonizací nebo ozařováním UV-lampami. Zdravý organismus si v prvoky v pitné vodě do určitého množství umí poradit, ale u citlivých jedinců může nastat okamžitě problém.


Samostatnou skupinou příčin je možnost u chronických chorob zažívacího traktu působení parazitů, virů apod. Školní medicína je označuje za vymýcené a v podstatě je neumí ani objevit. Takové problémy si například může každý přivézt z dovolené. Zatímco místní lékaři okamžitě odhalí příčinu v parazitární infekci a rychle zaléčí (protože jsou na tyto komplikace zvyklí), u nás pacient odchází s označením nějakého chronického syndromu a mnohdy i doporučením k psychiatrovi.


Podceňuje se často negativní (i když pomalé a nenápadné) působení vysokofrekvenčních radiových vln na organismus. Především mobilních telefonů a všech přístrojů s wifi v okolí. I když o tom nevíte, telefon se připojuje k mobilní síti automaticky, opakovaně v časovém rozmezí minut vysílá přístroj silnější impuls.


Řešení


Co tedy dělat, abychom předešli a pomohli si v případě zažívacích problémů a problémů se vstřebáváním živin?


 • Zkontrolovat zdroj vody, popř. instalovat domácí UV-filtr.


 • Zkontrolovat vedlejší účinky užívaných léků, mnohdy je právě průjem jejich vedlejším účinkem. Konzultovat možnost jejich záměny, redukce množství, druhů, vzájemné kombinace.


 • Velmi často byl zaznamenán negativní vliv antibiotik. Přistupujte k jejich užití s uvážením, popř. se na jinou možnost zeptejte vždy ošetřujícího lékaře.


 • Zamyslet (selským rozumem) se nad možností parazitární a jiné infekce - chovatelé zvířat, pracovníci v zemědělství, zahrádkáři, drobní chovatelé zvířectva, cestovatelé do zahraničí, milovníci sushi, tataráčku, grilování…. Mnohdy jsou vývojová stadia parazitů označována za cysty, nádory, myomy… nechat si zkontrolovat tuto možnost nějakým dobrým parazitologem.


 • Na noc vypínat telefony, wifi přístroje, nebo používejte režim letadlo. Nechávat je od sebe 3-4 m. To samé, když vyrazíte na výlet, do lesa apod. se zapnutým mobilem v kapse nebo batohu, mnoho sil nenačerpáte. Data a wifi zapínejte jen, když je potřebujete. Co nejvíce přístrojů si připojte kabelem a vypněte na nich režim wifi (každý ajťák vám také řekne, že připojení kabelem je rychlejší)


 • Udržovat mikroflóru těla, jíst přece jen méně lepkové obilniny, zejména rýži, jáhly, oves, žito a také ječmen, upravit jídelníček.


 • Zkuste dodržet jednou za čas půst, i třeba krátký, bez pevných pokrmů. Zažívání si odpočine, očistí se, střeva odlehčí a podpoříte tak vznik nových zdravých kmenových buněk.


 • Konzervanty, stabilizátory a další chemie v potravinách také ničí mikrobiom vašeho střeva. Snižte jejich konzumaci.


 • Ale také psychika ve smyslu přesunutí pozornosti ideálně k radosti z maličkostí, k přítomnému okamžiku – k tomu, co se děje teď a tady. Mějte se rádi, odpouštějte, milujte! Cesta mezi střevy a mozkem je oboustranný komunikační kanál, takže mikrobiom ve střevech může způsobit úzkosti a stres dokáže zhoršit stav mikrobiomu. Ne nadarmo se střevům říká druhý mozek.


 • Nejlepší je přírodním způsobem harmonizovat střeva a sliznice celého zažívacího ústrojí a významně je tak podpořit v jejich normální přirozené funkci. Bylinky jsou to nejstarší léčivo na této planetě, které už svou účinnost během staletí prokázalo. Vzpomeňte jen staré moudro, které nám radí, že byliny, které rostou na zahradách či loukách v blízkosti našich obydlí, jsou nejúčinnější.


 • Posilovat zažívání vitamíny, bylinnými doplňky stravy,


Jak na to?


Hned na začátku vaší cesty k lepší imunitě, vám zažívání pomůže dát do kupy šestidenní nebo patnáctidenní kúra s Vitestinem®. Je to právě výsledek práce výše uvedených našich odborníků firmy Natura imuneco. Tento unikátní český doplněk stravy ve formě bylinného nápoje přispívá k aktivní péči o sliznice zažívacího traktu. Obsahuje účinné látky deseti českých bylin, výsledný účinek doplňuje aloe vera a výtažek ze sedmiletého ženšenu pravého. Svým složením a hustou konzistencí zajišťuje, aby se prospěšné látky z bylin dostaly právě tam, kam mají.


Na internetových stránkách www.vitestin.cz navíc naleznete zdarma ke stažení kuchařku, která vás jistě inspiruje při nastavení vašeho jídelníčku. Změna se rozhodně vyplatí.

www.vitestin.cz

Skutečné příběhy


O úspěšné práci našich českých odborníků svědčí především skutečné příběhy zákazníků - ručíme za to, že všechny reference jsou autentické a napsané konkrétními zákazníky, kteří Vitestin užívali. Pokud máte zájem a chcete-li se s daným člověkem spojit a bude-li s tím souhlasit, předá vám firma kontakt. Napište si o něj.


„Píši tento mail, abych Vám poděkoval za Váš produkt Vitestin. Nechtěl bych Vás dlouho zdržovat, protože čas je vzácný, tak jen ve zkratce. Měl jsem cca 5 let metabolické problémy. Průjmy, bolesti břicha. By jsem jen na prohlídce u svého lékaře. Udělali rozbor stolice, nic. Vše v normě, žádná krev. Zkoušel jsem Immodium, Endiaron, pak střevní probiotika Probiaron. Lehce se to zlepšilo, ale když jsem je přestal jíst, zase se to vrátilo do „normálu“. Tak jsem přestal jíst uzeniny, přestal pít kávu, červené víno, tvrdý alkohol. Zlepšilo se to o polovinu, ale stejně jsem měl problémy. Pak mi moje paní doporučila Vitestin. Dostala tip od kamarádky, které pomohl. Řekl jsem si, proč ne. Horší to být nemůže. Koupil jsem si 8 dávek. Bylo mi lépe. Hned potom dalších 10. Zlepšilo se to ještě víc. Tak jsem si dokoupil 18 dávek. Zázrak. Mohl jsem jíst, co jsem chtěl. Svoboda… Takže – osvobodili jste mě třeba od toho, že jsem na metro musel vyjít o půl hodiny dříve, protože jsem věděl, že 2x půjdu. Osvobodili jste mě od trapných situací, mezi přáteli, od nedůstojných dobíhání WC a od hustých křovisek v parku… Už půl roku jsem v pohodě a za to Vám děkuji. Tento týden si objednám „udržovací“, nebo „stabilizační“ dávku 20 kusů.

Ještě jednou děkuji. Váš fanoušek,

Libor C., Praha„Náš syn měl na konci prosince 2020 vážnou operaci rozsáhlého zánětu slepého střeva, musel mít i nějakou dobu vývod. Vitestin přispěl k velmi dobrému postupu vyléčení, proto se syn rozhodl Vitestin používat i nadále.“

Marie a Jaroslav, Šternberk


„Má 12letá dcera měla cca rok problémy s průjmem. Hned po druhé ranní dávce po ročních průjmech tuhá stolice. Nevěřila jsem tomu, ale opravdu to funguje! Přestalo jí bolet bříško.“

Vlaďka P., Ústí nad Labem


„Mohu potvrdit přetrvávající pozitivní účinky Vitestinu u mé dcery, která má řadu autoimunitních onemocnění. Dokonce i projevy psoriázy jsou stále slabší a slabší a vyprazdňování je stabilizované.“

Lukešová


„Už asi dvacet let se léčím s ulcerózní kolitidou, Přesvědčil jsem se že, Vitestin na mě blahodárně působí a i laboratorně mám potvrzeno, že hodnota kalprotektinu se mi snížila za tři měsíce z hodnoty 665 na 17.“

Dušan V., Č. Budějovice


„20let mám celiakii a přes přísnou dietu se mi čas od času vrací zažívací potíže a přetrvávají i 4 měsíce. Zlepšení po Vitestinu bylo do 24 hodin. S jistotou a důvěrou jej doporučuji přátelům, kteří mají podobné potíže.“

Alena K.


„Střevními problémy trpím od roku 2006. Než jsem vyšla ráno do práce, byla jsem až 8 krát na stolici. V práci i 10 krát a k tomu se přidal dráždivý tračník a únik stolice (něco hrozného). Pak mi zjistili polypy. Po deseti dávkách VITESTINU se cítím velice dobře a budu ho doporučovat dál. Moc Vám děkuji.“

Jana M., Bohumín


„Velmi mě trápí reflux. Manžel čirou náhodou objednal Vitestin. Nastalo zlepšení mých problémů a v současné době užívám již čtvrté balení. Doporučuji všem, aby Váš produkt vyzkoušeli.“

M., Semily


„Zápasila jsem s nadýmáním a počínajícím pálením žáhy. Brala jsem 5 lahviček na ráno a pak 2 týdně. Je po problému. VITESTIN se stává pravidelnou součástí mého života.“

Věra S., Praha


Silná antibiotika mi před 25 lety odrovnala imunitu Po druhé krabici s Vitestiny se snad stal zázrak. Využívala jsem třetí krabici po 15 ks a budu pokračovat, protože problémy se zmenšily nejméně o 70 %.

Olga, Jižní Čechy


„Vitestin mi hodně pomohl se zácpou a nadýmáním. A taky s hemeroidy tím pádem. Velká úleva nastala a bolení břicha nemám.“

Zdena S., Jihlava

„Mám velmi dobré zkušenosti s VITESTINEM, vyřešil u mne letité problémy, o kterých „odborní lékaři“ tvrdili, že se budou jenom zhoršovat a nakonec bude nutná operace „odstranění části střeva“. Po užívání VITESTINU se můj stav natolik zlepšil, že tomu nemohu uvěřit. ‚Vřele doporučuji. Pár známým jsem VITESTIN doporučil a všichni se zbavili problémů, se kterými se trápili mnoho let. Týká se to hlavně zánětu střev, žaludku, jícnu. Crohnovy choroby, překyselení nadýmání, hemoroidů atd. Vřele doporučuji všem, které něco z toho trápí.“

Petr Pavel


„Užívám Vitestin už druhý měsíc. Měla jsem problémy se zažíváním, střídavě průjmy, zácpa, nadýmání. Vyplatí se investovat peníze do tohoto přípravku. Je třeba vydržet a užívat delší čas. Ze zkušenosti můžu říct, že nepomůžou 2 sklenice. Zdraví za to stojí. DOPORUČUJI VŠEM.“

Věrka
Pokud chcete téma více rozvést, prosím napište nám, co vás zajímá a my se budeme snažit připravit další téma


------------

Článek jsme psal ve speciálu Regenerace 1/2022