Nespecifické střevní záněty - Prof. MUDr. Milan Lukáš

Na níže uvedeném odkazu si můžete poslechnout přednášku významného lékaře, který se specializuje na léčbu ulcerózní kolitidy a Crohnovy nemoci. Zazní zde informace o tom, jak se obě nemoci od sebe liší, čím se nejčastěji projevují a jak se v současné době léčí. Zajímavá je i spojitost mezi poškozenou střevní sliznicí a následnými projevy, jako jsou nemoci kůže, kloubní změny, deprese nebo poškození jater a žlučníkových cest.

Nejčastějšími příznaky onemocnění IBD jsou teploty, pnutí v břiše, krev ve stolici, průjmy. Podle toho, kde se nachází poškozená část střeva se diagnostikuje Crohnova choroba nebo ulcerózní kolitida. Při příznacích poškození střevní sliznice je nejprve nutné vyloučit infekční zasažení. Pak následují další vyšetření např. kolonoskopické vyšetření tkáně pod mikroskopem, magnetická rezonance, CT vyšetření.

Vhodný způsob léčby a nasazení léků nebo chirurgický zásah vždy určí ošetřující lékař. V minulosti byla zaznamenána úmrtnost u pacientů s UC kolem 40 %, dnes díky novým lékům se tato úmrtnost snížila pod jedno procento.

Pan doktor v přednášce rovněž zmiňuje rizikové faktory v rodině. Genetická predispozice u Crohnovy choroby je 90%, u ulcerózní kolitidy je 20%. Velký význam klade pan doktor na dobré rozpoložení pacienta – dobrý vztah s ošetřujícím lékařem, dobrou pohodu v rodině. V odpovědi na dotaz volajícího posluchače nevyloučil pan doktor ani použití bylin. Zdůraznil však, že nejlepší zkušenosti přináší aplikace západní medicíny. Alternativní přístup k ovlivnění těchto závažných onemocnění celoplošně nedoporučuje, protože každý pacient je jiný.

Pro ty z vás, kteří čtete tento článek a chtěli byste alternativně přistoupit k těmto závažným chorobám, poslechněte si záznam z rozhlasového archivu. Rovněž si přečtěte názory pacientů, kteří nám napsali, jak se jejich problémy zlepšily poté, co začali užívat Vitestin. Děkujeme za pozornost.https://dvojka.rozhlas.cz/mate-problemy-se-zazivanim-nova-lecba-namisto-antibiotik-biologicka-lecba-7533763#play


1,163 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
Nejlepší příspěvky
Nejnovější příspěvky
Archiv
Hledání podle štítků
Sledujte nás
  • Facebook Basic Square
NOVINKY

(odebírejte nyní a neunikne Vám žádná akce)

Hledáte inspiraci?

přihlaste se k odběru novinek

a získáte e-knihu receptů zdarma!

 Po potvrzení registrace k newsletteru NATURA IMUNECO získáte e-knihu receptů zdarma.
NATURA IMUNECO, s.r.o. neposkytuje ani neprodává osobní údaje. Pro více informací navštivte naši Politiku ochrany osobních údajů.

DOPRAVA A DORUČENÍ
VAŠE VÝHODY
ZPŮSOB PLATBY
BEZPEČNÝ NÁKUP

Termín realizace objednávky je do 5 pracovních dnů, zpravidla 2 - 3 dny, od okamžiku zaúčtování platby. Náklady na dopravní službu za běžnou zásilku v rámci České republiky, kterou poskytuje zejména PPL s.r.o., jsou od 149 Kč, cena za dopravu zboží na dobírku je s příplatkem 51 Kč.

Po zavolání do vybrané prodejny ve vaší blízkosti Vám připraví zásilku k osobnímu převzetí bez poštovního poplatku. Rychlé a jednoduché vyzvednutí objednávky. Prodejen stále přibývá ... více

V e-shopu VITESTIN můžete pohodlně zaplatit platební kartou nebo platbou předem... více

NATURA IMUNECO

© 2017-2021 NATURA IMUNECO, s.r.o.

SERVIS

Zákaznická linka:  + 420 389 500 001    nebo  +420 777 455 588

NÁVODY

Pondělí - Pátek: 8:00 - 16:00

Spojte se s námi na sociálních sítích

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon

©Publikování nebo šíření obsahu serveru je bez písemného souhlasu vydavatele – NATURA IMUNECO, s.r.o. zakázáno. Není také povolena jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce jakéhokoli materiálu nebo části materiálu zveřejněného na serveru, a to včetně šíření prostřednictvím elektronické pošty, SMS zpráv a včetně zahrnutí těchto materiálů nebo jejich části do rámců či překopírování do vnitropodnikové či jiné privátní sítě a včetně uchovávání v jakýchkoli databázích.

* všechny ceny jsou uvedeny  v CZK a zahrnují DPH bez nákladů na dopravu

Vitestin
Objednávky
Expedice
Obecné dotazy
Užívání
+420 389 500 001
+420 383 579 181
Odborné dotazy
Výzkumná skupina
+420 777 455 588
 
nebo napište na:
vitestin@vitestin.cz
®