top of page

Přijďte si popovídat - první budějovický Marker Faire 11. - 12.9.2021Dozvědět se něco více o Vitestinu® a jeho účincích nebo si jej rovnou zakoupit můžete navíc o tomto víkendu také v Českých Budějovicích v Žižkárně :


Zde najdete i prezentaci Vitestinu® - odkaz


Naše motto:

Neexistuje nevyléčitelná nemoc, pouze nevyléčitelný pacient. Zdraví začíná a končí ve střevech. Vaše střeva rozhodují o vašem zdraví.

Co jste možná nevěděli:


Tlusté střevo je oprávněně nazýváno druhým mozkem člověka.

Ve střevech sídlí cca 80% imunity člověka.

Nervová vlákna střev představují podobný svazek jako nervová vlákna mozku a míchy.

Střevní mikrobiom (mikroorganizmy ve střevech) váží 1-2kg.

Celkem ve střevě žije asi 500 druhů bakterií a tisíce jiných mikroorganizmů, jako jsou viry, prvoci, houby, kvasinky...

Silný (vesměs negativní) vliv na složení střevní mikroflóry mají léky, které užíváme, především antibiotika.Maker Faire je festival plný workshopů, interaktivních aktivit a především nadšených a zvídavých lidí. Téměř vše si na něm lze ozkoušet na vlastní kůži a mnohé se dá také vyrobit. Své projekty a prototypy zde prezentují tzv. makeři.Festival propojuje nadšence a odborníky, ale zároveň slibuje chytrou zábavu pro celé rodiny – kombinuje v sobě moderní technologie, tradiční řemesla, vědu a design.


První ročník tohoto festivalu na jihu Čech se uskuteční ve skvěle padnoucím prostoru Žižkárny – areálu bývalých kasáren vedle OC Mercury (vstup ze Žižkovy třídy). Program se bude odehrávat jak ve vnitřních prostorech, tak venku.

V sobotu od 10 do 18 a v neděli od 10 do 16 budete moci poznat přes 20 projektů a zapojit se do několika workshopů a instalací. Vstup je zdarma.


O festivalu:

Zváni jsou zvědavci všeho věku. Program si užije opravdu každý – od těch, kteří rádi zavzpomínají na málem zapomenuté technologie přes nadšence do moderních technologií i řemesel, profesionály a odborníky až po rodiny a zvídavé děti.

Maker Faire nemá pevný časový harmonogram a vše si na něm lze vyzkoušet po celou dobu konání festivalu. Většina projektů je na festivalu po celou dobu jeho konání, může se však stát, že některé makery budete moci zahlédnout pouze v jednom z obou dní.

Mnohé workshopy jsou zpoplatněné nebo vybírají symbolické částky jako příspěvek na materiál. Doporučujeme tedy, abyste si vzali hotovost (ideálně drobné a bankovky s menší hodnotou). Kartou za workshopy platit nelze.

Návštěva Maker Faire se snadno protáhne na celý den, nemusíte se ale bát, v areálu bude stánek s jídlem a na baru Žižkárny zakoupíte také pití. Prosíme nevnášejte do areálu vlastní jídlo a pití a podpořte Žižkárnu útratou na jejich baru.Více o festivalu se dozvíte zde


Fotky z akceŠtítky:

144 zobrazení
Nejlepší příspěvky
Nejnovější příspěvky
Archiv
Hledání podle štítků
Sledujte nás
  • Facebook Basic Square
bottom of page